Adwords

Adwords Saldırı Botu – Adwords Tıklama Programı

 

Adwords saldırı botu – adwords tıklama botu programı rekabetin olduğu bir alanda reklam veren ve rakiplerinin önüne geçmeyi hedefleyen kişilerin kullandıkları bir program olmaktadır. Adwords saldırı botu, rekabetçi ortamda rakip sitelerin reklamlarını düşürerek onları engellemektedir. Yapılan bu işlem ayrıca rakibin, adwords saldırı botu kullanan kişinin önünüze geçmesini de engellemektedir. Adwords tıklama programı da bu işlemleri daha kısa bir sürede tamamlamaktadır.

Reklam verme işlemi gelişen teknoloji ile birlikte kitlelere ulaşmayı ve gelir arttırmayı sağlamaktadır. Rekabetin olduğu piyasalarda reklam veren kişiler rakiplerinin oldukça önüne geçmektedir. Birkaç dişli reklam veren rakip site ise karşı tarafın reklam vermesine de saldırıda bulunarak kendi reklamını en önde tutmayı hedeflemektedir.

Rekabette öncü olmak isteyen kişiler adwords reklamına sıkça başvurmaktadır. Kullanılan bu adwords reklamlarında yaşanılan sorunlar, reklamların kısa sürede kapatılması gibi durumlar rakip bir kişinin saldırısının belirtisi olmaktadır. Yapılan bu saldırıdan kurtulmak adına ise ip tespit programı ile reklamlara tıklayan kişilerin takip edilmesi gerekmektedir.

Google Reklam Tıklama

Google reklam tıklama verilen reklamın tıklama ile diğer rakip reklamların üstünde olmasını sağlamaktadır. Onca emek ve maddi gider karşısında verilen reklamın altta kalması reklam veren için oldukça olumsuz bir durum olmaktadır. Bu nedenle geliştirilen Google reklam tıklama butonu verilen reklamı yukarılara taşımaktadır.

Googlede verilen reklamlar için her tıklamaya ücret alınmaktadır. Tıklama yapan bir kişinin IP adresi sisteme kaydolmakta ve ardındın tekrar tıklanması geçerli sayılmamaktadır. Bu noktada ise Google reklam tıklama botu devreye girmektedir. Farklı IP adresleri ile yapılan tıklamalar reklamda potansiyel müşteri şeklinde görünmektedir. Bu şekilde yapılan işlemler ile verilen reklam sürekli tıklanmakta ve reklam için ayrılan bütçe kısa bir sürede tüketilmektedir. Bütçesi tükenen reklam ortadan kalkmakta ve rekabette bir adım öne geçilmektedir.

Google Adwords Bot Engelleme

Googlede verilen bir reklam ile öne çıkmak isteyen kişi, belirlediği bütçenin kısa bir sürede bittiğini ve reklamdan verimli bir dönüş alamadığını fark etmesi, verdiği reklamın saldırı aldığının göstergesi olmaktadır. Rekabet içinde olan kişiler karşısındakilerin önüne geçmek adına onların verdikleri reklamları düşürerek potansiyel müşterilere kendilerinin sahip olmasını amaçlamaktadır. Yapılan bu tarz bir saldırı karşı tarafa maddi olarak büyük zararlar vermektedir.

Google adwords bot engelleme işlemi ile uğranılan saldırının önüne geçmek mümkün olmaktadır. Adwords hesabına giriş yapıldıktan sonra reklam performansı kontrol edildiğinde, normalin üzerinde bir tıklanma dikkat çekmektedir. Böyle normalüstü bir tıklanma durumunun kontrol edilmesi gerekmektedir. Olası bir adwords saldırı botu durumu yaşanıyorsa ancak bu kontrol ile ortaya çıkmaktadır. Burada saldırıyı engellemek adına IP engeli ya da cihaz kimliği engeli kesin çözüm olmamaktadır. Kesin çözüm için yetkili bir ekibe başvurmak gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu